Екскурсії по Львову - Личаківське кладовище | Цікаві екскурсії по Львову
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)


Цікавою не тільки для гостей міста, але і для самих львів'ян буде екскурсія до Личаківського кладовища.

Личаківський цвинтар у Львові починає свою історію в кінці IVIII століття. Пам'ятники та склепи на кладовищі - це неймовірні за своєю красою шедеври скульптури та архітектури, які з століття в століття охороняють пам'ять про предків.
Упокоїтися там могли тільки найбагатші жителі Львова. Родичі ж проводжаючи близьких і рідних їм людей в останню путь, явно не скупилися для вираження своєї любові наймати відомих скульпторів.
Раніше жителів міста ховали в підземеллях біля костьолів, і це призводило до не дуже приємним запахів і антисанітарії. І лише завдяки австрійському імператору Йосипу II, в 1784 році всі кладовища з центру міста перенесли на околиці. Так з'явилося унікальне кладовище Личаків.
Личаківське кладовище відомо не тільки своїми красивими склепами і надгробними пам'ятниками, а й тим, що там поховано багато цікавих історій і легенд пов'язаних з відомими людьми.
Тут знайшли спокій представники знатних австрійських, польських і українських родів. У цьому місці ви знайдете пам'ятники таким великим діячам політики і мистецтва, як - поет Іван Франко, композитор Станіслав Людкевич, оперна співачка Соломія Крушельницька, актриса Регіна Марковська, історик Іван Крип'якевич.
Більше 400 000 поховань людей різних національностей і віросповідань. Написи на надгробках вибиті німецькою, сербською, італійською, польською, вірменською, латинською, українською, івритом та російською мовами.
Найперші поховання Личакова датуються 1786 і 1797 роками. З 1804 року кладовище сильно розширилося завдяки покупкам землі приватними особами. Будувалися вже не просто пам'ятники над могилою, а зводилися на віки монументальні сімейні склепи і гробниці.
Свого часу, щоб надати Личаківському цвинтарю вид паркової зони, в 1856 році ботанік Карл Бауер і Тит Тхужевський розробили унікальний проект з алей і доріжок, з тих пір це місце стало мати вигляд музею під відкритим небом.

Екскурсія до Личаківського цвинтаря входить в програму дводенної екскурсії по Львову.

 


 

екскурсії по Львову

(032) 297-55-44
(067) 939-86-77
(067) 995-71-28