Екскурсії по Львову || Львівська опера
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)


Під час екскурсії по Львову екскурсовод розкаже вам про перлину Львова - львівську оперу. Прогулюючись елегантним і на сто відсотків європейським Проспектом Свободи, важко собі уявити, що два століття тому це була болотиста рівнина ріки Полтви, заросла очеретом, а прапрадіди нинішніх львів'ян з човнів стріляли тут качок. Після Галичина увійшла до складу Австрійської імперії, у цій місцевості, розібравши оборонні укріплення, влаштували променад, або Корзо - прогулянковий бульвар з містками через річку Полтву, по яких дефілювали міські модниці.

Полтву в другій половині XIX століття загнали під землю: Львів був позбавлений річки, але придбав одну з найдосконаліших у Європі каналізаційних систем. Колишні оборонні вали поступово забудували і Львів отримав новий, третій у своїй історії центр міста, окрасою якого є Львівський Національний Академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької - архітектурна перлина в стилі неоренесансу, один з найкрасивіших театрів Європи. Побудований на початку ХХ століття за проектом архітектора Зигмунта Горголевського Оперний театр у Львові порівнювали з Паризькою та Віденською оперою.

Стоячи перед величним фасадом цієї фантастичної споруди відчуваєш всепоглинаючу потугу мистецтва, його вічність у контрасті зі швидкоплинністю людського життя. Ця споруда, в якому можна знайти різні архітектурні стилі європейських країн, втілені з пишномовною імпозантністю. Форми фасаду дуже складні і різноманітні: це колони, балюстради, ніші, насичені алегоричними скульптурними фігурами. Над головним карнизом фасаду височать статуї восьми муз, над ними - горельєфна десятифігурна композиція «Радість і страждання життя». Фронтон угорі завершується скульптурною тріадою крилатих бронзових постатей Генія драми і комедії, трагедії і в центрі Слави, яка тримає золоту пальмову гілку.

 

екскурсії по Львову

(032) 297-55-44
(067) 939-86-77
(067) 995-71-28