Екскурсії по Львову || Львівська ратуша
Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)


Екскурсії по Львову включають відвідування львівської ратуші, що на пл. Ринок. Перша львівська ратуша була дерев'яною спорудою з високою вежею і галереєю для міського сурмача. Однак, ця будівля згоріла і на початку XVII століття була побудована нова ратуша з високою восьмигранною вежею, увінчаною позолоченим залізним левом. Хоча і ця ратуша не збереглась до наших днів - її вежа обвалилася в 1826 р.

Буквально через рік Ю. Марпл, Ф. Третер і А. Вондрашк створили новий проект будівлі, яка була зведена в 1835 році. Хоча і в цьому виді ратуші не дуже сильно пощастило - під час революційних подій у Львові в 1848 році центр міста був обстріляний австрійською артилерією і вежа ратуші в черговий раз постраждала. Але через три роки будівлю було відремонтовано і замість купольної вежі було зведено зубчастий верх, який ми і бачимо зараз над будівлею. Висота нової башти склала 65 м.

У 1852р. на ній було встановлено годинник, до якого ведуть 400 сходинок. Діаметр циферблата 3 м, довжина великої стрілки 2м 15см.

Піднятися на оглядовий майданчик львівської ратуші – справа не зовсім легко, дехто в дорозі кілька разів зупиняється на відпочинок. Але види Львова з висоти пташиного польоту не залишать вас байдужими.


 

екскурсії по Львову

(032) 297-55-44
(067) 939-86-77
(067) 995-71-28